Kolonie:

 

Węgorzewo

Obóz żeglarski

Zapraszamy do Węgorzewa nazywanego bramą Mazur. Miejscowość położona jest przy głównym szlaku żeglarskim Wielkich Jezior Mazurskich. Przez cały sezon zawsze pełno tu atrakcji: regaty, koncerty i festiwale szant, festyny i inne imprezy. Nasz gościnny ośrodek położony jest na skraju miasta na brzegu jeziora Święcajty.

Obóz Żeglarski Szkoleniowy: to impreza dla młodzieży, która chce zdobyć uprawnienia do prowadzenia jachtu. Program obejmuje pełen kurs na stopień żeglarza jachtowego i egzamin na ten stopień składany przed komisją Polskiego Związku Żeglarskiego. Uzyskany patent będzie uprawniał do prowadzenia na wodach śródlądowych jachtów bez ograniczeń. Wiek uczestników 12 - 19 lat. Osoba zdająca egzamin na stopień żeglarza jachtowego według przepisów Polskiego Związku Żeglarskiego musi posiadać umiejętność pływania.

Obóz Żeglarski Rekreacyjny: uczestnicy nie muszą posiadać żadnego doświadczenia ani wiedzy żeglarskiej. Impreza nie wymaga żadnego przygotowania i nie stwarza żadnych szczególnych wymogów dotyczących zdrowia i kondycji. Wiek uczestników 13-15 oraz grupa kolonijna 9-12 (kolonistów kwaterujemy wyłącznie w domkach).

Zakwaterowanie w wariantach do wyboru:

 • domek kempingowy - 5 osobowy (łóżko, pościel) w domku dwa pokoje 2 i 3 osobowy.
 • jacht szkoleniowy, 4-5 osób, (koja, materac).
 • namiot - typu igło 2-4 osobowe z karimatą (zapewnia organizator).
Kadra: opiekunowie - sternicy posiadający odpowiedni stopień żeglarski i uprawnienia pedagogiczne.

Jachty: uczestnicy będą żeglować na jachtach kabinowych Orion, Giga, Nash, Mak, Wenus (na Obozie Żeglarskim Rekreacyjnym mogą być również jachty otwartopokładowe klasy DZ).

Wyżywienie: śniadanie, obiad, kolacja w stołówce ośrodka.

Orientacyjny plan dnia:7.30 pobudka; 7.30 - 8.00 toaleta poranna,; 8.00 odprawa załóg, omówienie planu dnia; 8.30 śniadanie; 10.00 - 19.00 zajęcia zgodnie z wybranym programem; 19.00 kolacja; po 19.00 zajęcia różne (ogniska, szanty, uczestnictwo w imprezach żeglarskich itp.); 23.00 cisza nocna.

Program:

Wariant - Obóz Żeglarski Szkoleniowy: pełne teoretyczne i praktyczne szkolenie na stopień żeglarza jachtowego, prowadzone ściśle według wytycznych Polskiego Związku Żeglarskiego i zakończone egzaminem na ten stopień. Uczestnicy podzieleni zostaną na załogi (4, 5 osób). Każda z załóg będzie miała swojego instruktora prowadzącego, odpowiedzialnego za przebieg jej szkolenia. Będzie on prowadził z nią zajęcia praktyczne, oraz asystował przy nauce teorii. Zajęcia praktyczne z manewrowania jachtem będa_ się odbywały na jachtach kabinowych. Liczba jednostek będzie równa liczbie załóg.

Wariant - Obóz Żeglarski Rekreacyjny: około 30% to zajęcia żeglarskie: pływanie na jachtach klasy DZ lub jachtach kabinowych, nauka sterowania i obsługi żagli, nauka nazewnictwa jachtowego, i podstaw wiedzy o żeglarstwie. Pozostały czas wypełniają zajęcia rekreacyjno-sportowe. W programie m.in. wycieczki autokarowe do Parku Wodnego „Tropikana" w hotelu Gołębiewski w Mikołajkach, Parku Dzikich Zwierząt w Kadzidłowie, Kwatery Głównej Hitlera w Gierłoży. Poza tym wycieczki piesze, dyskoteki, ogniska z kiełbaskami, śpiewanie szant, plażowanie, kąpiele.

KULKA - Ekstramalne wakacje

wiek: 14-18 lat

ZAKWATEROWANIE:

Noclegi w namiotach 2,4-osobowych typu „Igło" - sypialnie 2-osobowe wyposażone w materace wojskowe, przedsionek. Zaplecze sanitarne - murowany pawilon sanitarny: WC, umywalki, prysznice.

PROGRAM SPECJALISTYCZNY:

 • Ouady - Trailing czterokołowcem - proponujemy naukę i jazdę sprawnościową czterokołowcami po specjalnie przygotowanym torze; każdy z uczestników weźmie udział w konkursie zajęcia linowe
 • nauka strzelania z tuku oraz broni pneumatycznej zakończona zawodami strzeleckimi
 • Paintball - gra wojenna w maskach ochronnych z użyciem pistoletów barwiących
 • warsztat żeglarski - pływanie żaglówką typu „Omega" po jeż. Lesk -1 x 60 min. «całodzienny spływ kajakowy rzeką Krutynią, przejażdżki kajakowe po jeż. Lesk
 • wyjazd na wieczorny koncert do Wioski Żeglarskiej w Mikołajkach
ŚWIADCZENIA
 • zakwaterowanie 13 lub 12 noclegów
 • wyżywienie
 • realizacja programu
 • opieka pedagogiczna i medyczna
 • instruktorzy warsztatowi
 • opieka ratownika
 • ubezpieczenie NNW

  Ziemia Kłodzka - Kudowa

  Kolonie dla dzieci 7-14 lat, obozy 14-17 lat

  Kudowa - miasto w Sudetach Środkowych, na pograniczu Pogórza Orlickiego i Gór Stołowych, jedno z najstarszych uzdrowisk, z najłagodniejszym klimatem wśród uzdrowisk sudeckich. W centrum miasta znajduje się XVIII-wieczny park zdrojowy ze stawem i najpiękniejszą polską pijalnią wód mineralnych. Kudowa jest doskonałym punktem wyjściowym wycieczek w przepiękne Góry Stołowe.

  ZAKWATEROWANIE:

  Zakwaterowanie w hotelu o wysokim standardzie (www.hotelstrzecha.pl), z estetycznymi i ładnie wyposażonymi pokojami 2,3,4-osobowymi z łazienkami, telewizorem, radiem oraz 1 pokój 5-osobowy z łazienką i TV. Obiekt dysponuje: restauracją o stylowym wystroju, letnim basenem kąpielowym (przy ośrodku), dużym terenem rekreacyjnym, salą konferencyjną, kawiarenką internetową (dodatkowo płatną), dobrze wyposażoną siłownią, bilardem, tenisem stołowym, boiskiem do siatkówki (boiskiem do koszykówki i piłki nożnej w odległości ok. 150 metrów), miejscem na ognisko, stadniną. Do czeskiego miasta Nachod jest ok. 3 km; istnieje tam możliwość skorzystania z basenu krytego i hali sportowej, do Parku Wodnego w Kudowie - ok. 2km.
  PROGRAM:

  wycieczki autokarowo-piesze do Czech:

  - do najpopularniejszej stolicy Europy - Pragi: zwiedzanie zabudowy pałacowo-zamkowej na Hradczanach (Pałac Prezydencki, Katedra Św. Wita, Złota Uliczka, Stare Zamkowe Schody), Droga Królewska, Most Karola, Stare Miasto, Ratusz, Nowe Miasto, wizyta w Muzeum Figur Woskowych lub "Praga NocaJ' czyli zwiedzanie wybranych zabytków Pragi, a następnie w godzinach wieczornych efektowny spektakl na Krizikowej Fontannie (efekty świetlne, muzyka, balet) - wycieczka do niezwykłego rezerwatu przyrody Skalne Miasto zwanego cudem natury. Wędrówka po bajkowym świecie fantastycznych form skalnych (wieże, zamki, ściany, twory, o oryginalnych kształtach np. kochankowie, starosta, myśliwy, diabelski most, dzban, bliźnięta, wieże, mosty, wilczy jar, ogrody, amfiteatr, wielki i mały wodospad itp.), które osiągają wysokości bliskie 100 metrów, a wędrujący człowiek wydaje się odrobiną wobec potęgi przyrody; w trakcie wycieczki uczestników oczekuje również atrakcyjny, pełen emocji spływ łódką w skalnym podziemnym mieście oraz wycieczka do ZOO Safari w Dvore-Kralove, jednego z najpiękniejszych i największych ogrodów zoologicznych w Europie z 2300 osobnikami (głównie zwierzętami afrykańskimi), przemierzanie ogrodu pieszo i safaribusem. Atrakcyjna impreza z elementami survivalu - „Napad na Kopalnię Złota" (celem wyprawy jest zdobycie klucza do sejfu, gdzie przechowywana jest skarb -nagroda; aby go zdobyć uczestnicy muszą pokonać w podziemiach szereg emocjonujących przeszkód, przejść labirynty, most na sznurkach, przeprawę pontonem. Impreza kończy się wieczorem ogniskiem przy Kopalni.

  wycieczki autokarowo-piesze w Polsce:
  • zwiedzanie największej i najpiękniejszej w Polsce Jaskini Niedźwiedziej oraz Kopalni Złota w Złotym Stoku
  • do Muzeum Papiernictwa w Dusznikach (w unikatowym młynie papierniczym), zwiedzanie Podziemnej trasy Turystycznej w Kłodzku oraz twierdzy z labiryntem, zwiedzanie Huty Szkła w Polanicy oraz obejrzenie ruchomej szopki w Wambierzycach
  • do Kaplicy Czaszek
  • na Szczeliniec Wielki - najwyższy szczyt Gór Stołowych, z bardzo ciekawymi formami skalnymi i piękną panoramą Gór Stołowych oraz do rezerwatu przyrody „Błędne Skały", z osobliwymi formami i z przepięknym labiryntem przejść, korytarzy i wąwozów
  • do skansenu w Pstrążnej: obejrzenie obiektów budownictwa ludowego, uczestniczenie w wypieku chleba, biciu masła, wyrobie wiejskiego twarogu oraz degustacja
  • do cudownego źródełka Marii
  • szlakiem ginących zawodów w czasie której można zapoznać się z kowalstwem, młynar-stwem i garncarstwem.

  Tatry - Biały Dunajec

  Kolonie (8-12 lat) i Obóz młodzieżowy (13-17 lat)

  TATRY - BIAŁY DUNAJEC - malownicza wieś wypoczynkowa położona u stóp Tatr. W sezonie letnim 2007 planowane otwarcie basenów cieplicowych na bazie odkrytych wód geotermalnych.

  Zakwaterowanie: nowowybudowany (2005), kameralny pensjonat o wysokim standardzie, przestronne pokoje 2-5 os. Wyposażone w nowe, estetyczne meble. Każdy pokój z łazienką i balkonem/tarasem. Na miejscu: stołówka, świetlica z TV, video, sprzętem disco, stołem do tenisa. Wokół pensjonatu zagospodarowany zielenią teren, miejsce na ognisko i grill. Teren ogrodzony.

  Wyżywienie: 3 x dziennie, (od śniadania drugiego dnia do kolacji przedostatniego dnia) + prowiant na drogę powrotną

  Ubezpieczenie: NNW do 5.000 zł w PZU S.A

  Kadra: profesjonalna opieka pedagogiczna, przewodnik tatrzański na wycieczki wysokogórskie

  Program:

  • wycieczka autokarowa: Jaszczurówka (kościółek Witkiewicza) - Wodogrzmoty Mickiewicza - Morskie Oko (schronisko, spacer wokół jeziora, panorama Tatr Wysokich)
  • wycieczka autokarowa: Krzeptówki - Dolina Kościeliska (Wąwóz Kraków, Smocza Jama, schronisko na Hali Ornak, Jaskinia Mylna i Raptawicka)
  • wycieczka na Gubałówkę (wjazd kolejką, spacer grzbietem, piesze zejście do Białego Dunajca)
  • zwiedzanie Zakopanego m.in. Stary Cmentarz, ulica Kościeliska, stary kościółek, skocznie narciarskie, kompleks sportowy COS, Muzeum Tatrzańskie
  • wstęp na basen cieplicowy
  • rozgrywki i zawody sportowe, konkurs plastyczny oraz wiedzy o Tatrach i Zakopanem
  • ognisko, dyskoteki, bal przebierańców, wieczór magicznych fryzur
  • wizyta w schronisku górskim
  • wizyta w szałasie pasterskim, podglądanie produkcji oscypków, żętycy, spotkanie z bacą
  Imprezy fakultatywne (min.6os.)

  • TATRZAŃSKA WYPRAWA (+100 zł) - Tatry Słowackie i Polskie w jeden dzień: Szczyrbskie Pleso - Popradzki Staw, cmentarz taterników, Zbójnicka Chata, Rysy, Czarny Staw, Morskie Oko
  • TATRY SŁOWACKIE W PIGUŁCE (+70 zł) Jaskinia Bielanska, Tatrzańska Łomnica (Muzeum TANAPu), Stary Smokovec, wjazd kolejką na Hrebienok (wjazd kolejką na Kasprowy Wierch, przejście przez Zawrat i Halę Gąsienicowądo Kuźnic (+50 zł)
  • AQUA PARK w Popradzie (+80 zł) - baseny kryte i otwarte z krystalicznie czystą wodą termalną o temperaturze 28 - 36°C, hydromasaże, gejzery, grzyb wodny, natryski, łóżka wodne i inne atrakcje
  • warsztaty kulinarne (ok. 30 zł) - wizyta w „JACIE" Zofii Karpiel, pokaz gotowania kwaśnicy, smażone oscypki

  SIANOŻĘTY

  kolonia dla dzieci 8-13 lat

  ZAKWATEROWANIE

  Ośrodek Wypoczynkowy "NEMO" położony 200 m od morza. Nowo wyremontowany obiekt z pokojami 2,3,4 osobowymi. Wszystkie pokoje z łazienkami. Na 4 - hektarowym terenie znajduje się imponująca infrastruktura na spędzenie wolnego czasu: plac zabaw, boisko do tenisa ziemnego, boiska do siatkówki, koszykówki i piłki nożnej. Ponadto sala gimnastyczna, kawiarnia, stoły do tenisa stołowego, flippery, sala dyskotekowa, sala sportowa, bilard oraz sale telewizyjne. Ośrodek posiada miejsce na ognisko i grilla. Wolne chwile można spędzić w kafejce internetowej. Na miejscu opieka medyczna non - stop w ośrodku.

  PROGRAM:
  • wycieczka autokarowa do Kołobrzegu; spacer po mieście, porcie i promenadzie, wstęp do Muzeum Oręża
  • rejs statkiem w morze
  • "Piracka Przygoda" - Reduta Solna; program rozrywkowy oprawiony muzyką folkową i szantową z licznymi konkursami sprawnościowymi
  • pobyt w "Western City" i Wiosce Indiańskiej; gry i zabawy
  • wycieczka do Ustronia Morskiego
  • autokarowa wycieczka do Świdwina; zwiedzanie zamku oraz pokaz walk rycerskich
  • "Historyczny rekonesans" turniej na zamku o tytuł Rycerza i Damy Dnia (strzelanie z łuku, z kuszy, rzucanie wianków na krowie rogi itp.)
  • wycieczka autokarowa do Sierakowa wizyta w "Wiosce Hobbitów" udział w grze terenowej "Tam i z powrotem". Wioska Hobbitów jest wybudowaną "bajkową osadą" na wzór z prozy Tolkiena
  • ognisko z pieczeniem kiełbasek
  • dyskoteki, kafejka internetowa
  • gry i zabawy zespołowe, plażowanie
  • konkursy, zawody sportowe
  Kołobrzeg

  kolonie, obozy; wiek 8-13 lat, 14-17 lat

  Zagraniczne Parki Rozrywki - Heide Park i Joboland - czekają na Ciebie

  Kołobrzeg- największe polskie uzdrowisko na wybrzeżu, które od ponad 200 lat przyciąga tłumy turystów. Niezwykły mikroklimat z dużą ilością sodu i aerozolu morskiego, największe nasłonecznienie i 11 km malowniczego wybrzeża sprawiają, iż Kołobrzeg ma do zaoferowania bogactwo atrakcji i w pełni zasługuje na określenie "Perła Bałtyku", jakim określili go przedwojenni kuracjusze.

  ZAKWATEROWANIE:

  Dom Wypoczynkowy "Anna" położony 250 m od morza, w otoczeniu parku nadmorskiego. Pokoje 3, 4, 6 - os. z pełnym węzłem sanitarnym i TV, wyposażone w łóżka jednoosobowe lub piętrowe, szafy, stół i krzesła. Miłą i rodzinną atmosferę nadaje ogródek z grillem i sprzętem ogrodowym. Do dyspozycji: sprzęt plażowy, rowery i hulajnogi. Stołówka - w sąsiednim budynku - oferuje domową i smaczną kuchnię. W pobliżu ośrodka znajdują się boiska do gry w piłkę, sala gimnastyczna, sala świetlicowa i miejsce na ognisko. Obiekt wykorzystywany przez Centrum Zdrowia Matki, przyjazny alergikom.

  WYŻYWIENIE:

  Trzy posiłki dziennie oraz podwieczorek. Pierwszy posiłek - obiadokolacja w dniu przyjazdu, ostatni - śniadanie w dniu wyjazdu + suchy prowiant.
  Podczas całodziennych wycieczek - suchy prowiant.

  PROGRAM:

  • wycieczka autokarowa do Heide Parku k/Hamburga - największego parku rozrywki w Europie z 40 atrakcjami, o powierzchni 85 ha. Wspaniałą atrakcją parku jest Colossos -największa drewniana kolejka górska na świecie o wysokości 60 m, konstrukcja zapisana w Księdze Rekordów Guinessa. Jazda z prędkością 120 km/h podnosi wszystkim poziom adrenaliny. Przygotuj się również na niespodzianki, (bilet wstępu -15 Euro- płatny dodatkowo)
  • zwiedzanie Kołobrzegu, w którym zobaczymy: Ratusz Staromiejski, Bazylikę Mariacką, Basztę Prochową, Pałac Braunschweigów z Muzeum Oręża Polskiego, Pomnik Zaślubin z Morzem i kamieniczki mieszczańskie
  • wycieczka do Fortu Ujście z Latarnią Morską i Portu Jachtowego
  • "piracka przygoda" - zabawa w starym forcie -zwyczaje i obrzędy marynarskie, szanty
  • kąpiele w morzu i plażowanie
  • konkurs rzeźby w piasku, konkurs na najciekawszy strój plażowy
  • program rekreacyjno-sportowy
  • turnieje, quizy i zabawy integracyjne (wybory Miss i Mistera obozu, Randka w ciemno, kalambury)
  • ognisko z pieczeniem kiełbasek i zbieraniem chrustu, dyskoteka
  • udział w otwartych imprezach rozrywkowych organizowanych przez miasto Kołobrzeg
  WYCIECZKAFAKULTATYWNA: BORNHOLM - jednodniowy, zagraniczny rejs statkiem po Morzu Bałtyckim połączony z pobytem na malowniczej wyspie Bornholm (Dania). Zabawa i wypoczynek w Parku Rozrywki i Uciech Wodnych JOBOLAND, który oferuje: basen rekreacyjny (woda podgrzewana do 22°C), 5 wodnych zjeżdżalni, rwącą rzekę (125 m), po której spływa się na gumowych kołach, wiszące mosty, mini golf, mini zoo, "tyrolka", czyli alpinistyczna kolejka, pokazy sztuki magicznej, łodzie wiosłowe, tor do wyścigów pojazdami wyposażonymi w silniki Hondy o mocy 5,5 KM. (pobyt 5 godz.) Cena 185 zł/os.

  ŚWIADCZENIA:
  • transport
  • zakwaterowanie - 12 noclegów
  • wyżywienie
  • realizacja programu
  • fachowa opieka pedagogiczna i medyczna
  • opieka ratownika
  • ubezpieczenie NNW


  Ustka - piłka nożna

  Kolonia i obóz 9-17 lat (podział na grupy wiekowe)

  Zajęcia prowadzone będą przez wykwalifikowanego instruktora piłki nożnej. Treningi będą się odbywać dwa razy dziennie po 1,5 godz.

  ZAKWATEROWANIE:

  Ładny pensjonat położony ok. 20 min. od morza. Dla uczestników przytulne kilkuosobowe pokoje. Sanitariaty znajdują się na korytarzach. Jadalnia położona jest w niewielkiej odległości od miejsca zakwaterowania.

  PROGRAM:

  • przygotowanie kondycyjne, rozciąganie bieg w terenie doskonalenie techniki i taktyki piłkarskiej rozgrywki wewnętrzne i
  • mecz piłkarski z drużyną z Ustki
  • wieczorki piłkarskie
  • konkurs wiedzy o piłce nożnej - zwycięzcy otrzymają atrakcyjne nagrody
  A TAKŻE:
  • plażowanie i kąpiele morskie
  • dyskoteki
  • konkursy, turnieje
  • i inne atrakcje
  PROSIMY O ZABRANIE ZE SOBĄ:
  • legitymacji szkolnej oraz nr pesel,
  • butów piłkarskich oraz wygodnego obuwia sportowego, stroju piłkarskiego oraz lekkich kurtek przeciwdeszczowych.
  ŚWIADCZENIA:
  • transport autokarem
  • zakwaterowanie i pełne wyżywienie, posiłki dziennie + podwieczorek)
  • ubezpieczenie
  • opieka instruktora i sprawdzonych wychowawców, ratownika oraz opieka medyczna
  • wszystkie wstępy w cenie!
  Transport z Poznania, Leszna, Kalisza, Wrocławia, Katowic, Warszawy. Gdańska, Szczecina.

  O szczegóły wyjazdu pytaj w Twoim Biurze Podróży.

  Kolonie i obóz Jeździecki

  Gutowo Małe k/Wrześni

  Kolonie i obóz dla dzieci 8-17 lat (podziat na grupy wiekowe). Kolonie te cieszą się co roku ogromnym powodzeniem wśród osób lubiących kontakt ze zwierzętami oraz wypoczynek na świeżym powietrzu. Niezwykli ludzie i ich troska o miłe spędzenie czasu przez uczestników gwarantują niepowtarzalną, domową atmosferę i doskonałą zabawę.

  ZAKWATEROWANIE:

  Gospodarstwo Agroturystyczne - AGROTURYZM HULA. Uczestnicy zakwaterowani będą w namiotach 8-os. wyposażonych w łóżka (należy zabraćwiasne śpiwory).

  12 najmłodszych uczestników zostanie zakwaterowanych w budynku murowanym. Sanitariaty znajdująsię w budynku.

  ŚWIADCZENIA:
  • transport z Poznania autokarem lub busem
  • pełne wyżywienie (3 posiłki dziennie + podwieczorek - bardzo dobra domowa kuchnia)
  • opieka sprawdzonych i sympatycznych wychowawców, instruktora oraz opieka medyczna
  • ubezpieczenie
  WSZYSTKIE ATRAKCJE W CENIE!

  PROGRAM:
  • obchodzenie się z koniem - czyszczenie, siodłanie, karmienie
  • podstawy jazdy - dla początkujących jazda na lonży, nauka stepowania i kłusowania
  • doskonalenie jazdy dla zaawansowanych
  • rynsztunek konia - sprzęt używany w jeździectwie, porady jak przygotować się dojazdy
  • rasy i psychika konia - czyli jak podejść do konia, zrozumieć jego psychikę
  DODATKOWO:
  • zajęcia integracyjne
  • zajęcia plastyczne
  • konkursy wiedzy, quizy
  • wyjście na basen we Wrześni
  • zajęcia ogólnosportowe
  • dyskoteki
  Prosimy o zabranie z sobą:
  • legitymacji szkolnej oraz nr pesel
  • wygodnych spodni do jazdy konnej, kurtki przeciwdeszczowej, latarki, śpiworu i poduszki  KOLONIE LETNIE

  Szklarska Poręba
  Kolonia i obóz językowy (angielski) - wiek uczestników 10-17 lat
  Szklarska Poręba zachwyca pięknymi widokami, zarówno zimą, jak i latem. Leżąc na styku dwóch pasm górskich stanowi doskonały węzeł szlaków turystycznych, których setki kilometrów czekają na miłośników pieszych wędrówek oraz cudów natury, takich jak: wodospady, niesamowite formy skalne, czy bogactwo fauny i flory.

  ZAKWATEROWANIE:
  W ładnym ośrodku kolonijnym, położonym w pięknej okolicy, z której blisko do centrum miasta.

  PROGRAM:
  • materiał językowy dostosowany do umiejętności uczestników
  • wykłady prowadzone przez studentów ostatnich lat anglistyki, nauczycieli języka
  • zajęcia dopołudniowe + popołudniowe warsztaty językowe
  • doskonalenie języka podczas wycieczek górskich, zajęć integracyjnych, gier i zabaw towarzyskich (mówimy po angielsku)
  • przygotowanie prezentacji w języku angielskim
  • wieczory piosenki angielskiej A TAKŻE: - górskie wyprawy czyli:
  • spacer na Wysoki Kamień, skąd roztacza się piękna panorama Szklarskiej Poręby
  • krzywe Baszty i Krucze Skały oraz Białe Skały, zwane Skałami Zakochanych
  • piesza wycieczka przez Karkonoski Park Narodowy do Wodospadu Kamieńczyka
  ORAZ:
  • zajęcia ogólnosportowe
  • dyskoteki
  • ognisko
  • konkursy i quizy
  transport pociągiem do Szklarskiej Poręby i z powrotem (przedziały rezerwowane) dzieci i młodzież zakwaterowane będą w ładnych pokojach 3-5 os., sanitariaty na korytarzach pełne wyżywienie (3 posiłki dziennie + podwieczorek) opieka wykwalifikowanej i sprawdzonej kadry pedagogicznej oraz opieka medyczna ubezpieczenie wszystkie wstępy i atrakcje w cenie!
  PROSIMY O ZABRANIE ZE SOBĄ:
  • legitymacji szkolnej oraz nr pesel,
  • małych plecaków na wycieczki po górach, kurtek przeciwdeszczowych,
  • wygodnego obuwia,
  • strojów kąpielowych i czepków.
  Szczegóły dotyczące wyjazdu z Poznania, Bydgoszczy, Gdańska, Szczecina, Warszawy, Wrocławia, Katowic w Twoim Biurze Podróży.


  Szklarska Poręba + Praga

  Kolonie i obóz 9-17 lat (podział na grupy wiekowe)

  SZKLARSKA PORĘBA zachwyca pięknymi widokami zarówno zimąjak i latem. Leżąc na styku dwóch pasm górskich stanowi doskonały węzeł szlaków turystycznych, których setki kilometrów czekają na miłośników pieszych wędrówek oraz cudów natury takich jak: wodospady, niesamowite formy skalne, czy bogactwo fauny i flory.

  ZAKWATEROWANIE:

  Władnym ośrodku kolonijnym położonym w pięknej okolicy, z której blisko do centrum miasta. Pokoje 3, 5 osobowe, sanitariaty na korytarzach.

  PROGRAM:
  wycieczki po górach:
  • piesza wycieczka na Szrenicę, zejście w zależności od kondycji przez Śnieżne Kotły lub Halę Szrenicką
  • spacer na Wysoki Kamień (1058m n.p.m.), skąd rozciąga się piękna panorama Szklarskiej Poręby, a droga obfituje w krzewy jagodowe.
  • wyprawa do Wodospadu Kamieńczyka przez Karkonoski Park Narodowy
  • piesza wycieczka; Dom Hofmana, Złoty Widok, Grób Karkonosza, Chybotek, Wodospad Szklarki
  • „Celebry Walońskie" - wspaniała wyprawa połączona z chrztem walońskim
  • wycieczka autokarowa do Western City w Ścięgnach u podnóża Śnieżki, a także spacer po Karpaczu (zwiedzanie Świątyni Wang)
  A TAKŻE:
  • zajęcia integracyjne
  • zajęcia ogólnosportowe
  • konkursy, turnieje i quizy
  • dyskoteki
  • ognisko
  • basen
  WYCIECZKA FAKULTATYWNA:
  • Całodzienna wycieczka do Pragi.
  • Zwiedzanie m.in. zamku na Hradczanch, Katedry św. Wita, Złotej Uliczki, Loretty, rynku Starego
  • Miasta. Koszt wycieczki - 70 zł. Wycieczka
  • organizowana przy min. 20 uczestnikach.
  ŚWIADCZENIA:

  • transport pociągiem do Szklarskiej Poręby i z powrotem (przedziały rezerwowane) dzieci i młodzież zakwaterowane będą w ładnych pokojach 3-5 os., pełne wyżywienie (3 posiłki dziennie + podwieczorek)
  • opieka wykwalifikowanej i sprawdzonej kadry pedagogicznej oraz opieka medyczna ubezpieczenien wszystkie wstępy i atrakcje w cenie!
  PROSIMY O ZABRANIE ZE SOBĄ:
  • legitymacji szkolnej oraz nr pesel
  • małych plecaków na wycieczki po górach,
  • kurtek przeciwdeszczowych, wygodnego obuwia oraz strojów kąpielowych i czepków.
  Transport z Poznania, Bydgoszczy, Gdańska, Szczecina Warszawy, Wrocławia, Katowic.
  Szczegóły w Twoim Biurze Podróży.

  Szklarska Poręba - dla dzieci 6-9 lat

  Zapewniamy profesjonalną opiekę doświadczonych wychowawców przedszkoli i szkół podstawowych.

  ZAKWATEROWANIE:

  W ładnym ośrodku kolonijnym położonym w pięknej okolicy, z której blisko do centrum miasta. Pokoje 3-5 os.
  Sanitariaty na korytarzach.

  PROGRAM:

  Pod opieką sprawdzonej, odpowiedzialnej, sympatycznej i twórczej kadry:
  • dzieci zwiedzą najciekawsze zakątki Szklarskiej Poręby - Wysoki Kamień, Wodospad Kamieńczyka, Wodospad Szklarka, Krzywe Baszty i Krucze Skały, Chybotek i inne.
  • nauczą się orientacji w terenie - zdobyte umiejętności wykorzystują podczas zabaw i gier terenowych
  • dowiedząsiękimbyłKarkonosz.poznająłegendy i bajania. Sprawdzą swą wiedzę w konkursach i qiuzach.
  • kim byli i czego szukali w rejonach Szklarskiej Poręby Walonowie? Koloniści wezmą udział w „celebrach walońskich."
  • nauczą się rozpoznawać minerały oraz rośliny i zwierzęta występujące na terenie Szklarskiej Poręby Piękno otaczającej natury przedstawiąw postaci prac plastycznych.
  • wybiorą się na wspaniałą wycieczkę autokarową do Western City w Ścięgnach u podnóża Śnieżki by wziąć udział w grach i zabawach indiańskich, tańcach kowbojskich, napadzie na bank, przejażdżce kolejką westernową.
  A TAKŻE:
  • będą uczestniczyć w zabawach integracyjnych nauczą się pląsów zagrają w teatrze pantomimy, stworzą teksty rymowane opowiadające o kolonii spotkają się przy ognisku by piec kiełbaski i dobrze się bawić
  • będą bawić się w konkursach, quizach turniejowych
  • wezmą udział w zabawach ruchowych i ogólnosportowych
  ŚWIADCZENIA:
  • transport pociągiem do Szklarskiej Poręby i z powrotem (przedziały rezerwowane) dzieci zakwaterowane będą w ładnych pokojach 3-5 os. pełne wyżywienie (3 posiłki dziennie + podwieczorek)
  • opieka wykwalifikowanej i sprawdzonej kadry pedagogicznej oraz opieka medyczna ubezpieczenie
  • wszystkie wstępy i atrakcje w cenie!
  PROSIMY O ZABRANIE ZE SOBĄ:
  • legitymacji szkolnej oraz nr pesel,
  • małych plecaków na wycieczki po górach, kurtek przeciwdeszczowych, wygodnego obuwia oraz strojów kąpielowych i czepków.

  Transport z Poznania, Bydgoszczy, Gdańska, Szczecina, Warszawy, Wrocławia, Katowic.
  Szczegóły w Twoim Biurze Podróży.

  Kolonie letnie w Pensjonacie "GIEWONT" w Murzasichle k/Zakopanego


  Opis bazy:
  Duży, nowoczesny pensjonat położony ok. 300 m od tras narciarskich na Budzowym Wierchu, cały teren ogrodzony.
  Posiada pokoje 3 - 5 pokojowe z łazienkami i WC., nowocześnie umeblowane i wyposażone. W każdym pokoju tapczany jednoosobowe, szafki na ubrania oraz TV - sat, w niektórych także balkon. Do dyspozycji: recepcja, jadalnia, siłownia, sauna, kryty basen (konieczne czepki), stół do ping - ponga, przechowalnia nart i sprzętu narciarskiego.

  Świadczenia:
  Noclegi: 12 noclegów w Pensjonacie jw.
  Wyżywienie: 3 posiłki + podwieczorek w jadalni pensjonatu oraz obiad i paczki w dniu wyjazdu.
  Kadra: nauczyciele i studenci z praktyką i uprawnieniami
  Ubezpieczenie: od NNW na 5000 PLN.
  Obsługa medyczna: opieka medyczna ogólnodostępna
  Program: 60 zł na realizację programu (wstępy do zwiedzanych obiektów)
  Transport: PKP z rezerwacją przedziałów - pociąg pośpieszny.

  Cena: 940 zł/os

  Propozycje programowe:
  Kilkugodzinna wycieczka atokarowa z przewodnikiem po okolicy. Spacery po Zakopanem z wychowawcami: góralski targ, Krupówki, salon figur woskowych, zwiedzanie Podhala z wizytą po drugiej stronie Tatr - Słowacji, ciekawostki z regionu Spisza, Liptowa czy Orawy, Jaskinia Bielska , Zamki Orawskie, kościółek drewniany w Dębnie, zapora w Czorsztynie - spływ przełomem Dunajca,
  4 razy wstęp na basen, ogniska z pieczeniem kiełbasek, gawędy, dyskoteki, Muzeum Tatrzańskie, Willa "Atma" - Muzeum K. Szymanowskiego i wiele innych ciekawych obiektów.

  Potrzebne aktualne legitymacje szkolne, uczestnicy winni znać nr Pesel. Posiadać odpowiednie obuwie i ubranie.


  OBOZY


  OBÓZ TURYSTYCZNO - KRAJOZNAWCZY W WARSZAWIE W TERMINIE 01.08. - 14.08.2005 R.

  Organizowany na bazie bursy szkolnej, usytuowanej w cichej dzielnicy, blisko centrum.
  Pokoje 3,4 osobowe, umeblowane standardowo (tapczany, biurka, jednoosobowe szafy odzieżowe). Łazienki z natryskiem, umywalki, oddzielnie WC - ogólnodostępne na każdym korytarzu, obiekt po remoncie.

  Świadczenia:
  Transport - PKP z rezerwacją przedziałów
  Noclegi - bursa szkolna (13 noclegów pokoje 4,5 osobowe)
  Wyżywienie - 3 x dziennie + podwieczorek
  Ubezpieczenie - 5000 PLN od NNW
  Kadra pedagogiczna - nauczyciele i studenci z uprawnieniami
  Wstępy - 100 zł./os.

  Proponowany program:
  Pałac i Park w Wilanowie, podmiejska rezydencja Jana III Sobieskiego, kompleks budowli pałacowych z XIX w. obecnie oddział Muzeum Narodowego.
  Pałac na wyspie - pryatna rezydencja króla. Łazienki - jedno z najpiękniejszych założeń architektoniczno - parkowych w Europie, park 73 ha, Muzeum Wojska Polskiego, zwiedzanie Pałacu Kultury, panorama Warszawy z tarasu widokowego, zwiedzanie Pałacu Kultury, panorama Warszawy z tarasu widokowego, zwiedzanie Zamku królewskiego. Seans w trójwymiarowym kinie, spacer na Stare Miasto, galeria obrazów, Teatr Wielki, uliczne występy, gry sportowe na miejscowym boisku 4 x basen.

  Cena: 890 zł/os.

   


 

strona główna - o nas - oferta - ubezpieczenia - rezerwacje - kontakt
Copyright: Dymkowski Travel